Kaip sukurti nukreipimo puslapį, kuris parduoda

pardavimai

Prekyba internetu galima ne tik prekėms, bet ir paslaugoms. Visi žinome, kad prekės parduodamos el. parduotuvėje suskirstant prekes į tam tikras kategorijas. Šis modelis tapo pakankamai gerai žinomas ir įprastas, o lietuviškos el. parduotuvės turi itin pasistengti, kad galėtų konkuruoti su milžinais Pigu.lt, Aliexpress ar Amazon. O ką daryti, kai norisi paslaugas tinkamai parduoti?

Iki šiol paslaugas parduoda komercijos direktorius arba vadybininkas. Interneto puslapis čia tarnauja tik kaip informacinis puslapis, kuriame yra patalpinti pardavimų vadybininko kontaktai. Ypač, kai tai B2B paslaugos, kurias klientai renkasi apklausos būdu (išsiųsdami užklausimą kelioms įmonėms ir laukdami geriausio pasiūlymo el. paštu arba telefonu). Reklamos agentūros specialistai, nuolatos dirbantys su interneto puslapių kūrimu ir skaitmenine rinkodara Taurus Media rekomenduoja padaryti interneto puslapį pardavėju. Tai nėra taip sudėtinga, o ir puslapį iš naujo kurti reikia ne visada. Tiesiog paslaugos aprašymą turėtų pakeisti nukreipimo puslapiai.

Kas yra nukreipimo puslapis?

Nukreipimo puslapis yra dar žinomas kaip landing page – vieta, į kurią pritraukiamas lankytojų srautas iš skirtingų šaltinių – paieškos, tradicinės ir tekstinės reklamos, lauko reklamos, net radijo reklamos. Paprastame puslapyje toks nukreipimo puslapis yra pagrindinis puslapis, tačiau jų gali būti ne vienas.

Paslaugos nukreipimo puslapis skiriasi nuo pagrindinio puslapio tuo, kad pagrindinio tikslas – parduoti bendradarbiavimą su įmone, visas jos teikiamas paslaugas. Paslaugos nukreipimo puslapio tikslas – parduoti tik konkrečią paslaugą. Pavyzdžiui, buhalterinių paslaugų įmonės pagrindiniame puslapyje parduoda save, kaip puikius profesionalus, turinčius ilgametę patirtį, gerus finansininkus ir teisininkus. Tuo tarpu puslapyje /imoniu-steigimas/ įmonė parduoda konkrečią įmonių steigimo paslaugą. Klientui tuo metu nelabai įdomios kitos paslaugos, jei jis atėjo su tikslu rasti partnerius, kurie jam įsteigtų įmonę ir sutvarkytų visus pirminius naujo verslo dokumentus. Kai įmonė bus įsteigta klientui visada galima pasiūlyti peržiūrėti ir kitą nukreipimo puslapį, pavyzdžiui, /buhalterinė apskaita/ kuri siūlo kasmėnesines buhalterinės apskaitos paslaugas. Tokiu pačiu principu dirba ir kitų sričių verslai, todėl nukreipimo puslapis pritaikomas plačiai.

Parduodantis nukreipimo puslapis

Yra keli svarbūs momentai, kurie nukreipimo puslapį paverčia parduodančiu:

  1. Specialus pasiūlymas. Tai reklaminis pasiūlymas, pavyzdžiui, „užsisakykite paslaugą dabar ir gaukite 20 proc. nuolaidą kitai paslaugai“.
  2. Tekstas liepiamąja nuosaka. Pardavimams svarbi liepiamoji nuosaka – „užsisakyk“, „spausk čia“, „užpildyk formą“, „paskambink“, „sužinok kainą“ ir t.t. Lankytojui reikia pasakyti, ką jam daryti atėjus į šį puslapį.
  3. Problemos sprendimas. Paslauga yra tam tikros problemos sprendimas, už kurį verslas ar privatūs asmenys yra linkę sumokėti pinigus. Dėl to parduodančiame puslapyje ir turi būti paaiškinama, kaip paslauga padeda išspręsti lankytojo problemas.
  4. Klausimai ir atsakymai. Kai lankytojui kyla klausimų dėl paslaugos, jis turi tris variantus – rašyti paklausimą el. paštu, skambinti nurodytu telefonu, eiti į paiešką ir ieškoti papildomos informacijos kituose puslapiuose. Šansai, kad po to, kai jis apsilankys kituose puslapiuose, grįš į pirminį, yra labai menki. O tai reiškia prarastą klientą. Atsakymai į daugumą klausimų apie paslaugą turi būti pateikiami paslaugos nukreipimo puslapyje.
  5. Kodėl klientas paslaugą turi užsisakyti iš jūsų, o ne iš kitų? Ką jam galite pasiūlyti tokio, ko neduoda kiti? Visa tai tiesiogiai susiję su įmonės ar prekės ženklo reputacija. Skirkite šiek tiek dėmesio ir šiai informacijai.

Nukreipimo puslapis turi būti gražiai apiformintas, jame turi būti dideliu šriftu paryškintos antraštės, kad lankytojas atkreiptų dėmesį į svarbiausius dalykus. Teksto tokiuose puslapiuose būna gana daug, todėl skaitytojui gali greitai pabosti jį skaityti. Taip pat svarbu, kaip šis puslapis atrodys mobiliojo ekrane, ne tik kompiuteryje.