Kaip pailginti nešiojamo kompiuterio baterijos veikimo laiką

Nieko nėra baisiau, kaip namie paliktas nešiojamojo kompiuterio elektros laidas… Tai reiškia tik viena – baterija „mirs“ greitai ir sudie visi darbai. Ką daryti, kad pailgintume baterijos veikimo laiką? Aišku, jei prieš tai nešiojamo kompiuterio baterija buvo įkrauta.

baterijos laikas

Pateiksime keletą konkrečių patarimų, kurių laikydamiesi pailginsite darbo kompiuteriu laiką.

  1. Išjunkite nereikalingus prietaisus ir lizdus. Kiekvienas iš prietaisų, prijungtų prie jūsų nešiojamo kompiuterio, naudoja energiją. Tai gali būti pelytė, kietasis diskas, USB atmintinė. Išjunkite juos visus. Taip sutaupysite dalį energijos, kuri ateina iš baterijos.
  2. Sumažinkite ekrano ryškumą. Per nustatymus pasistenkite sumažinti ekrano ryškumą. Kuo jis ryškesnis, tuo daugiau energijos sunaudojama, tuo greičiau išsikrauna jūsų baterija. Taip pat stebėkite, ar kompiuteris neturi klaviatūros apšvietimo funkcijos. Jei yra, išjunkite ir ją.
  3. Išjunkite nenaudojamas programas. Atsidarykite Task Manager ir pabandykite išjungti programas, kurios veikia, tačiau jų realiai nenaudojate. Pirmiausia atsikratykite visų Dropbox, OneDrive, GoogleDrive ir kitų programėlių, kurios nuolatos bando kažką sinchronizuoti ir išsiurbia aukso vertės energiją iš baterijos. Išjunkite torrentus, Skype ir kitas nenaudingas programas. Venkite Google Chrome naršyklės, kuri mėgsta „valgyti“ daug resursų.
  4. Išjunkite Wi-Fi. O taip, Wi-Fi ryšys irgi graužia jūsų baterijos syvus, todėl išjunkite juos tuoj pat. Nebent reikalingas internetas. Pasitikrinkite, ar nesate įjungę Bluetooth ir vietos nustatymo programų. Jas taip pat išjunkite.
  5. Naudokite vieną programą vienu metu. Neprijunkite dešimties programų. Jei reikia interneto, naudokite vieną naršyklę. Jei rašote laiškus, atsidarykite tik savo pašto programą. Jei rašote tekstą, naudokite tik Word‘ą bet uždarykite kitas programas.
  6. Laikykite savo kompiuterį vėsiau, jei tik yra galimybė. Esant kaitrai, baterija įkaista ir sunaudoja daugiau energijos, dėl to reiktų kompiuterį naudoti vėsioje aplinkoje.
  7. Jei turite kuriam laikui sustoti, išjunkite užmigdykite kompiuterį užuot jį sustabdę. Įjungiant sunaudojama kur kas daugiau energijos, nei pabudinant iš miego (hybernate), todėl tiesiog venkite uždaryti ekraną, jei norite, kad kompiuteris veiktų kai grįšite.

Ilgalaikiai patarimai.

Įkraukite bateriją iki 80 procentų ir ištraukite įkrovimo laidą. Tada dirbkite, kol pasieksite 40 proc. ar mažiau ir vėl įkraukite iki 80. Nereikia iškrauti ir įkrauti pilnai.

Jei kas dieną leidžiate pilnai išsikrauti baterijai palikdami ją be maitinimo, darote tik blogiau. Baterijos turi įkrovimų ciklus. Taip darydami juos sumažinate ir greitai galite turėti „laidinį“ nešiojamąjį kompiuterį. Apskaičiuota, kad pilnai įkraunama ir iškraunama baterija turi apie 500 įkrovimo ciklų, o 70 proc. įkrauta baterija – apie 2000. Akivaizdu, kad geriau yra laikyti savo nešiojamą kompiuterį „neprivalgiusį“.

Nešiojamųjų kompiuterių baterijos gali būti talpios (4 celių) ir talpesnės (6 celių). Jei ketinate įsigyti naują bateriją, pasidomėkite, ar jūsų modeliui nėra talpesnių. Juk visada malonu, kai baterija laiko ne 4, o 6 valandas.