Trumpi patarimai, kaip steigti įmonę

imoniu steigimasTvirtai apsisprendėte kurti savo verslą – turite puikią veiklos idėją, suplanavote reikiamas pinigines lėšas, gal net subūrėte bendraminčius ir pagalvojote, kaip turės būti tvarkoma buhalterija bei kam tai patikėsite. Tačiau vis tiek nesiryžtate žengti pirmojo žingsnio ir įsteigti savo įmonę. Labai dažnai žmones gąsdina įvairūs biurokratiniai reikalavimai, taikomi kuriant nuosavas įmones.

Tačiau tai neturėtų jūsų stabdyti, juk įkurti įmonę galima vos per kelias dienas, gal kiek ilgiau įmonės steigimas užtrunka tada, kai ją kuria ne vienas asmuo, nes suderinti kelių asmenų planus ir laiką paprastai trunka ilgiau. Įsteigti įmonę galima dokumentus patvirtinus notaro biure arba tiesiog internetu. Turėtumėte žinoti, kad įmonės steigimas internetu – tai greitesnis ir pigesnis būdas, tik tokiu atveju reikia turėti savo elektroninį parašą. Atitinkamose interneto svetainėse būna pateikti visi patarimai kaip steigti įmonę, netgi galite pasinaudoti pavyzdiniais įmonės steigimo dokumentais. Vis dėlto dar nemažai žmonių renkasi notaro paslaugas. Tai patogu, nes, pabendravę su juo, galite sužinoti jums naudingų teisės patarimų, gauti atsakymų į klausimus, kurie ypač domina tuos, kurie savo verslą dar tik pradeda. O pačios įmonės steigimo laikas šiuo atveju dar priklauso ir nuo to, per kiek laiko notaras patvirtins jam pateiktus dokumentus. Kai jis dokumentus patvirtina, juos turite pateikti Registrų centrui, kuris jūsų įmonę užregistruos.

Nepriklausomai nuo steigiamos įmonės rūšies, kiekvienu atveju Juridinių asmenų registre turite užrezervuoti savo naujos įmonės pavadinimą. Atkreipkite dėmesį, kad įmonių pavadinimams taikomi tam tikri reikalavimai, negalima įregistruoti tokio pavadinimo, kurį jau yra pasirinkęs kitas juridinis asmuo. Užrezervuotas jūsų pavadinimas bus saugomas šešis mėnesius.

Steigiant bet kurią įmonę, reikės šių dokumentų: steigimo sutarties, nustatančios steigimo sąlygas (jeigu steigia vienas asmuo – steigimo akto), įmonės įstatų, apibrėžiančių įmonės veiklos tikslus, valdymo organus ir pan. Be to, kiekviena įmonė turi turėti registracijos adresą. Todėl turite pasirūpinti patalpomis, kuriose bus galima registruoti įmonės buveinę, ir patalpų savininko sutikimu suteikti patalpas šiam tikslui. Įkeistoms patalpos bus reikalingas ir kreditorių sutikimas. Pati įmonė savo veiklą gali vykdyti ir kitose patalpose.

Taigi, steigdami savo įmonę, nepriklausomai nuo jos rūšies, – sugalvokite jai reikalavimus atitinkantį pavadinimą, suraskite patalpas, kuriose įmonė bus registruota, parenkite išvardintus dokumentus – ir savo naująją įmonę galėsite registruoti internetu arba notaro biure. Tačiau, čia pateikti tik pagrindiniai dalykai, tuo tarpu, priklausomai nuo įmonės rūšies, kiekvienu atveju gali būti taikomi ir papildomi reikalavimai, pavyzdžiui, jums gali reikėti įstatinio kapitalo arba papildomų dokumentų.