Kaip geriau suplanuoti baldų gamybą jūsų namams

Jūs naujakuriai. Prieš žengdami kiekvieną žingsnį, kelis kartus pasveriate, nesiimate greitų sprendimų. O kas, jei jūsų sprendimas bus neteisingas ir visą gyvenimą teks su juo taikytis?.. Su visų kambarių baldais ta pati situacija – norite įsitikinti, kad tai nebus tik vienadienis sprendimas, kuris jau kitą dieną atrodys kitaip…

Norime pasidalinti savo patirtimi ir dar kartą priminti, kad jūs einate teisingu keliu.

virtuves baldai1 žingsnis. Jūsų šeimos baldų stilius, ar skandinaviški baldai?

Neaukštinsime ir nemenkinsime jokios šalies baldų stiliaus. Tendencija akivaizdi – skandinaviški baldai Lietuvoje yra be proto populiarūs. Jų esmė yra paprasta – vienspalviai (retai dvispalviai), medienos tekstūra derinama su pastelinėmis spalvomis. Super duper dizainas (minimalistinis), kai kuriuos baldus galima panaudoti keliose vietose, pavyzdžiui stalai tinkami ir virtuvei, ir vaiko kambariui. Viskas supakuota į dėžes su aiškiomis instrukcijomis ir vos vienu raktu varžteliams suveržti. Tokius baldus gali surinkti bet kas. Tai skandinaviškas baldų stilius, tačiau yra ir kitas – Jūsų namų baldų stilius, kuris yra unikalus ir randamas tik jūsų namuose. Jame gali būti bet kokių šalių elementai, bet kokie sprendimai, spalvos ir kiti elementai. Tai jūsų individualus kūrinys, kuriuo galite didžiuotis ir būti tikri, kad kaimynams ir svečiams paliksite įspūdį. Jei renkatės savą stilių, būtinai skaitykite toliau.

2 žingsnis. Elektros prietaisų planavimas.

Baldų dar nėra, jie nepagaminti, galbūt dar nėra net brėžiniuose, tačiau elektros laidus ir rozetes jau turite būti susiplanavę. Balduose reikalingas apšvietimas, taip pat visada palikite galimybę ant jų krašto pakabinti papildomas lempas. Pavyzdžiui, perkate vaikui dviaukštę lovą. Jis kol kas nedidelis ir jam užgesinate šviesą patys. Bet praeis 10 metų ir vakare jis mamos ar tėčio savo kambaryje nepageidaus matyti. Jam prireiks lempos virš lovos. Ar tempsite ilgintuvo lempą, ar geriau palei lubas palikti laidą tokiam atvejui? Ypač dažnai su tokiomis problemomis susiduria tie šeimininkai, kurie namuose ketina įsirengti spintas stumdomomis durimis arba drabužines. Jiems neretai tenka net papildomai daužyti sienas arba laidus tempti originaliais būdais, pavyzdžiui, po plintusais.

sekcija

3 žingsnis. Erdvė šalia baldų.

Dažnai baldus užsakome tokius, kokius norime. Jie būna dideli, masyvūs, užimantys daug vietos, tačiau patogūs. Džiaugsmas tokiais baldais trunka tol, kol jūsų namai pasipildo daugiau žmonių. Patogi virtuvė staiga tampa per ankšta. Čia neina ištiesti pailginamo stalo ir susodinti daugiau svečių. Gyvenamajame kambaryje taip pat pasirodo, kad minkštas kampas ir du foteliai yra tiesiog per didelis erdvės švaistymas. Jei dabar esate tik dviese, pagalvokite, kaip jūsų poreikiai pasikeistų, jei sulauktumėte trynukų… Tai retas atvejis, tačiau realus net ir tiems, kurie planuoja turėti tik 1 ar 2 atžalas.

vaiku kambario baldai4 žingsnis. Baldai ir buitinė technika.

Siūlome gerai pagalvoti, ar virtuvėje rinksitės pastatomą, ar įmontuojamą buitinę techniką. Tam tikrais atvejais geriau įmontuojama, tačiau jau šis sprendimas turi būti priimtas kartu su interjero dizaineriu arba baldus gaminančios įmonės specialistais. Taip pat svarbu tinkamai suplanuoti ir skalbyklės vietą, televizorių vietas keliuose kambariuose. Gal kai kur galima televizorių „įmontuoti“ į baldus?..

5 žingsnis. Interjero nuotraukų peržiūra.

Po kelių savaičių interjero nuotraukų peržiūros internete akys bus arti išvarvėjimo, tačiau turėsite nemažai idėjų, kaip turėtų atrodyti jūsų namai. Išsisaugokite kai kurias nuotraukas kompiuteryje, suskirstykite į aplankus. Kam? Tam, kad galėtumėte vėliau šias nuotraukas persiųsti baldus projektuojantiems žmonėms, kurie turės įsiklausyti į jūsų pageidavimus.

Ar viską darote taip? Tada puiku – namuose įsiengsite tikrai gerus baldus.