Minkštų kampų priežiūra

Minkšti kampaiNamuose daugelis mūsų džiaugiasi minkštais kampais, kurie skirti poilsiui, darbui, laikraščio skaitymui, galiausiai, net ir valgymui. Skirtinguose namuose šis baldas turi ir skirtingas funkcijas, tad pagal kiekvieno žmogaus poreikius galima atrasti skirtingų dydžių, spalvų, modelių bei kainos baldų. Minkšti kampai – geras ir populiarus pasirinkimas, tačiau siekiant, kad jis būtų gražus – reikia skirti ir tinkamą priežiūrą.

  1. Pirmiausia reikia nepamiršti, kad bet kokio tipo dėmės bus išvalomos greičiau, jeigu skubiai tai darysite. Taigi, kuomet ant minkšto kampo išsipylė dėmė – rekomenduojame skubiai imtis priemonių. Kokios jos – skaitykite žemiau.
  2. Soda + actas yra labai geras tirpalas, kuris gali padėti išvalyti baldus. Daugelis galvoja, kad jis gerai valo tik keramikinius ir stiklinius paviršius. Visgi, minkšti kampai taip pat gali būti valomi su šiuo tirpalu. Svarbiausia, kad tirpalas kuo geriau įsigertų į medžiaginį paviršių.
  3. Valymui puikiai tinka skalbimo milteliai, kurie gali pašalinti bet kokio tipo dėmes. Juos reikia sumaišyti su vandeniu ir gautas tirpalas labai puikiai pasitarnauja valant skirtingo tipo dėmes.
  4. Jeigu minkšti kampai „puošti“ daug ir skirtingomis dėmėmis – tokiu atveju visai naudinga pasinaudoti ir profesionalų atliekamais darbais. Paprasčiausiai jie gali nesunkiai išvalyti bet kokio pobūdžio dėmes.
  5. Kraujo dėmės iš medžiaginių paviršių gali būti valomos naudojant spiritą arba amoniaką. Jis nesunkiai pašalina net ir jau kiek įsisenėjusias dėmes. Tiesa, jeigu dėmė labai sena – valymas bus ilgas, o ir gali likti minimalių pėdsakų, kurie primins apie čia buvusią dėmę.
  6. Rekomenduojame minkštus kampus valyti reguliariai, kadangi ant jų labai intensyviai kaupiasi dulkės. Paprasčiausiai kaskart valydami namus nepamirškite su šlapiu skudurėliu pašalinti ir dulkes, kurios kaupiasi ant minkštų kampų.

Šio baldo priežiūra nėra sudėtinga, tik reikia nepamiršti, kad kuo daugiau dėmesio jam skirsite – tuo gražiau jis atrodys. Kaip ir žmoguje, taip ir balduose – gražumas neatsiejamas nuo sveikatos ir šiuo atveju baldo funkcionalumo.